destek@ippbxmerkezi.com

Bilgi almak için bize ulaşın...

0212 227 50 44

Bilgi almak için bize ulaşın...

Skype info@ippbxmerkezi.com

Müşteri Temsilcilerimizle İletişime Geçin...
  • Ayazma Deresi Caddesi No: 20 Dikilitaş Beşiktaş / İstanbul Kat 1-2-3
  • 0212 227 5044
  • destek@ippbxmerkezi.com
  • Pzt - Cm: 9:00 - 18:00

Genel Sorular

IP PBX NEDİR ?
Analog ve Dijital PBX’lerin yerini alan modern IP PBX santraller, network ağı üzerinden haberleşir. IP santraller kolay yönetilebilir, geliştirmeye açık ve esnek olması kadar güvenli olmasıyla da ön plana çıkar. Bilgisayarlar ile aynı ağ üzerinde çalışabildiği için kurulum ve bakım maliyeti açısından da oldukça caziptir.
NEDEN IP PBX ?
Çünkü IP PBX sistemler klasik PBX sitemlere göre çok daha yeteneklidir. Analog ve Dijital PBX’lerin sağlamış olduğu tüm hizmetlerin sağlamanın yanında görüşme ses kaydı, görüntülü görüşme, çağrı raporlama, sesli mesaj gibi birçok yenilikçi özelliği de abonelere sunar.

Ayrıca klasik PBX sistemlerde ses kaydı, çağrı raporlama vb. bir çok özellik ek donanım ve lisans maliyeti gerektirirken, IP PBX sistemlerde bu tür özellikler tek bir platformda sunulmaktadır.
IP PBX İLE GELENEKSEL PBX FARKLARI NELERDİR ?
IP PBX santraller geleneksel PBX santrallerin aksine gelişmeye açık, kolay yönetilebilir, güvenli ve iletişim hizmetlerini bir arada sunar. IP PBX ‘lerde görüşmeler Network ağı üzerinden IP protokolünü kullanarak gerçekleşir. Klasik telefon hatları ses görüşmesi 64 Kbps bant genişliği kullanırken IP telefon sistemleri sadece 8 Kbps bant genişliği kullanır.
IP PBX NASIL ÇALIŞIR ?
IP PBX sistemler SIP haberleşme yöntemini kullanır. Bu sayede SIP desteği olan tüm IP terminaller ile ( IP Telefon , Dect Telefon , Wifi Telefon ve Softphone’lar ) tam uyumlu çalışabilmektedir.
SIP SUNUCUSU NEDİR ?
SIP sunucusu IP PBX'in ana parçasını oluşturur Bir SIP sunucusu, ağ üzerindeki tüm SIP aramalarının oluşturulmasını sağlar.
SIP ( OTURUM BAŞLATMA PROTOKOLÜ ) NEDİR ?
SIP yani Session Initiation Protocol (Oturum Başlatma Protokolü) VOIP telefon aramalarını oluşturmak, ayarlamak ve bitirmek için kullanılan bir IP haberleşme protokolüdür.